Kulturotwórcza funkcja gier
Gry stosowane i gamifikacja
 

Zaloguj się
 


Zgłoszenie udziału


EN  
Dwa tomy z I międzynarodowej konferencji naukowej PTBG z cyklu„Kulturotwórcza funkcja gier” nt. „Gra jako medium, tekst i rytuał” (19-20.11. 2005 r.) ukazały się w 2007 r. w ramach nowej serii publikacji naukowych Instytutu Lingwistyki Stosowanej UAM „Język-Kultura-Komunikacja” (red. serii prof. zw. dr hab. Waldemar Pfeiffer).

               ptbg       ptbg2

Spis treści pierwszego tomu: pobierz        Spis treści drugiego tomu: pobierz
Książki są do nabycia m.in. w sprzedaży wysyłkowej Wydawnictwa Naukowego UAM: http://www.staff.amu.edu.pl/~press

Forum PTBG Strona Główna HC HC
W 2008 r. w ramach dwóch kolejnych numerów specjalnych czasopisma naukowegoHomo Communicativus ukazały się dwa kolejne tomy publikacji Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Tomy stanowią publikacje pokonferencyjne z międzynarodowych konferencji naukowych PTBG z cyklu „Kulturotwórcza funkcja gier”, które odbyły się w latach 2006 (nt. „Gra w kontekście edukacyjnym, społecznym i medialnym”) i 2007 (nt. „Cywilizacja zabawy czy zabawy cywilizacji? Rola gier we współczesności”). Oba tomy dostępne są do pobrania ze strony internetowej wydawcywww.hc.amu.edu.pl w darmowej wersji online w plikach pdf.

Czasopismo "Homo Ludens"

HL1 HL2 HL3 HL4

Homo Ludens
Fot. Emanuel Kulczycki

„Homo Ludens” – pierwszy ludologiczny periodyk naukowy w Polsce i zarazem oficjalne czasopismo Polskiego Towarzystwa Badania Gier. Tytuł pisma nawiązuje do klasycznej już pozycji holenderskiego historyka i antropologa kultury Johana Huizingi „Homo ludens. Zabawa jako źródło kultury” (1938). Czasopismo publikuje artykuły przeglądowe, polemiczne, ogólne i przyczynkowe, wspomnieniowe oraz wybrane recenzje i sprawozdania w języku polskim, angielskim i niemieckim. Pismo ukazuje się z częstotliwością jednego numeru na rok.

Dotychczas ukazały się trzy numery czasopisma. Periodyk dostępny jest do pobrania w bezpłatnej wersji cyfrowej ze strony http://ptbg.org.pl/HomoLudens/